Blog.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Talent WOO u Lidera – pułapki

Talent WOO u Lidera – pułapki

Lider z talentem WOO (Czar), to mistrz robienia piorunującego wrażenia na innych. Urok osobisty jest jego znakiem rozpoznawczym, a sieć kontaktów potwierdza, że zdobywanie aprobaty otoczenia, jest łatwiejsze niż gra w scrabble. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu Gallupa oraz pułapkach, w które może wpaść osoba go posiadająca.

Talent Strategic u Lidera – pułapki

Talent Strategic u Lidera – pułapki

Lider z talentem Strategic (Strateg), to mistrz ciętego języka, skoków w dal i szukania alternatywnych rozwiązań. Dzięki dostrzeganiu schematów działań i zachowań, potrafi błyskawicznie wybrać najlepszą opcję z dostępnych możliwości. Przeczytaj o ogromnej sile oraz pułapkach z którymi wiąże się posiadanie tego talentu Gallupa.

Talent WOO u Lidera – pułapki

Talent Significance u Lidera – pułapki

Lider z talentem Significance (Poważanie), to mistrz ukrywania swoich porażek. A jednocześnie człowiek, który wysoko mierzy, tworząc wyjątkowe, istotne rzeczy, które coś znaczą. Przeczytaj o ogromnej sile osób z tym talentem Gallupa oraz pułapkach, z którymi wiąże się jego posiadanie.

Talent Restorative u Lidera – pułapki

Talent Restorative u Lidera – pułapki

Talent Restorative to “grumpy cat” w ludzkiej postaci. To ten, który pierwszy powie: “nie lubię poniedziałków” lub znajdzie brakujący przecinek w tekście. W końcu, to ten lider, u którego procesy nie mają dziur i są ciągle usprawniane. Przeczytaj o ogromnej sile oraz pułapkach z którymi wiąże się posiadanie tego talentu. 

Talent Responsibility u Lidera – pułapki

Talent Responsibility u Lidera – pułapki

Lider z talentem Responsibility (Odpowiedzialność), to strażnik etyki i honoru. Bierze psychologiczną odpowiedzialność za to co mówi i robi. Stawia na wysokie standardy pracy i silną etykę zawodową w zespole. Można na taką osobę zawsze liczyć. Za drogowskaz działania ma szczerość i lojalność. Przeczytaj o ogromnej sile oraz pułapkach tego talentu Gallupa.

Talent Relator u Lidera – pułapki

Talent Relator u Lidera – pułapki

Lider z talentem Relator (Bliskość) to ten, który buduje na zaufaniu. Gdy je posiada, napędza nied tylko siebie, lecz dodaje także wiatru ludziom wkoło. Przeczytaj o ogromnej sile Relatora, jako talentu Gallupa i najczęstszych pułapkach w jakie wpadają liderze go posiadający.

Talent Strategic u Lidera – pułapki

Talent Learner u Lidera – pułapki

Lider z talentem Learner (Uczenie się), to mistrz przyswajania wiedzy. Potrafi w ekspresowym tempie nabywać nowe umiejętności i inspirować innych do rozwoju.
Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach w jakie wpadają liderzy, którzy go posiadają.

Talent Strategic u Lidera – pułapki

Talent Intellection u Lidera – pułapki

Lider z talentem Intellection, to mistrz głębokich dyskusji. Charakteryzuje go ciągła aktywność umysłowa. Wnika w istotę rzeczy i wysoko ceni sobie dyskusje intelektualne. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu Gallupa i 3 najczęstszych pułapkach w które wpadają liderzy, którzy go posiadają.

Talent Strategic u Lidera – pułapki

Talent Input u Lidera – pułapki

Lider z talentem Input, jest taką wyszukiwarka Google na dwóch nogach. Potrafi gromadzić w swojej głowie potężne pokłady wiedzy, niczym wysokiej klasy procesor. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach w jakie wpadają liderze, posiadający ten talent Gallupa.

Talent Relator u Lidera – pułapki

Talent Individualization u Lidera – pułapki

Lider z talentem Individualization (Indywidualizacja), to najlepszy ambasador różnorodności. W dywersyfikacji zespołu, widzi wartość a nie przeszkodę. Potrafi łączyć ludzi w silnie produktywne tandemy. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach.

Gallup w HR – Case Study

Gallup w HR – Case Study

Dzielimy się z Tobą tym case study, aby pokazać Ci od kuchni krok po kroku, jak skutecznie przeprowadzić Twój zespół HR przez pracę z Gallupem. Zobaczysz jak potężnym narzędziem do podniesienia efektywności w zespole jest Gallup i jakie kroki musisz wdrożyć, aby ten efekt osiągnąć.

Talent Relator u Lidera – pułapki

Talent Includer u Lidera – pułapki

Lider z talentem Includer (Integrator), stanowi wzór do naśladowania, w kontekście akceptacji innych. Nikogo nie pomija. Dostrzega wszystkich. A tym nie zaangażowanym daje dużo uwagi, by ich włączyć. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach, w jakie mogą wpaść osoby, które go posiadają.

Talent Strategic u Lidera – pułapki

Talent Ideation u Lidera – pułapki

Lider z talentem Ideation (Odkrywczość), to katalizator pomysłów. Uwielbia znaleźć się w centralnym miejscu burzy mózgów, bo tam czuje się, jak ryba w wodzie. Łączy kropki, niczym wytrawny szachista. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu Gallupa i 3 najczęstszych pułapkach w które wpadają osoby go posiadające.

Talent Relator u Lidera – pułapki

Talent Harmony u Lidera – pułapki

Talent Harmony (Zgodność) to papierek lakmusowy wszystkich potencjalnych tarć w zespole. Osoba posiadająca ten talent Gallupa jest obiektywna, otwarta na różnorodność punktów widzenia. Nie ocenia. Działa łagodząco, jak balsam. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach, które popełniają liderzy go posiadający.

Talent Strategic u Lidera – pułapki

Talent Futuristic u Lidera – pułapki

Lider z talentem Futuristic (Wizjoner) to radar przyszłych możliwości. Jest zainspirowany przyszłością i jej możliwościami. Potrafi energetyzować innych swoją wizją i sposobami jej osiągnięcia. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach w które wpadają osoby, które go posiadają.

Talent Restorative u Lidera – pułapki

Talent Focus u Lidera – pułapki

Lider z Talentem Focus (Ukierunkowanie) to mistrz jednowątkowego myślenia. Siłą takiego lidera jest jego koncentracja na celu i umiejętność kompletnego ignorowania rozpraszaczy uwagi. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach.

Talent Relator u Lidera – pułapki

Talent Empatia u Lidera – pułapki

Talent Empathy (Empatia) to emocjonalny radar. Liderzy, którzy go posiadają, wyczuwają emocje innych i potrafią się do nich błyskawicznie dostroić. Wnoszą do współpracy uważność i wrażliwość, na jakże ważny, aspekt emocjonalny. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach, które mu towarzyszą.

Talent Restorative u Lidera – pułapki

Talent Dyscyplina u Lidera – pułapki

Lider z talentem Discipline (Dyscyplina) jest maniakiem porządku i rutyny. Zamiłowanie do planowania ułatwia mu działanie w ustrukturyzowany sposób, który wnosi dużą przewidywalność i konsekwencję w działaniu. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach, w jakie wpadają osoby posiadające ten talent Gallupa.

Talent Relator u Lidera – pułapki

Talent Developer u Lidera – pułapki

Talent Developer (Rozwijanie innych) potrafi, jak mało kto dostrzec światło w tunelu w najbardziej beznadziejnych przypadkach. Sprawia, że ludzie nabierają wiary we własne możliwości i sięgają po to, co w nich najlepsze. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach.

Talent Restorative u Lidera – pułapki

Talent Deliberative u Lidera – pułapki

Lider z talentem Deliberative (Rozwaga), to mistrz zachowawczości i trzymania się na baczności, podczas wszystkich etapow pracy. Zanim rozpocznie cokolwiek, potrzebuje się zatrzymać, posłuchać, ocenić sytuację. Następnie rusza do działania, robiąc ostrożne kroki. Przeczytaj o ogromnej sile talentu Rozwaga i 3 najczęstszych pułapkach w które wpadają osoby, które go posiadają.

Talent Strategic u Lidera – pułapki

Talent Context u Lidera – pułapki

Lider z talentem Context (Kontekst) to historyk pełną gębą. Osoby, które wyróżnia cecha Kontekstu lubią myśleć o przeszłości. Rozumieją teraźniejszość badając jej historię. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach w jakie wpadają liderzy z talentem Context.

Talent Consistency u Lidera – pułapki

Talent Consistency u Lidera – pułapki

Liderzy z talentem Consistency (Bezstronność), to obrońcy sprawiedliwości i spójności pracy nad projektem. Ten typ szefa ustala jasne zasady gry i zawsze się ich trzyma. Nie faworyzuje, nie porównuje do siebie pracowników. Tworzy warunki równości i przewidywalności. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach w jakie wpadają liderzy z talentem Consistency.

Talent Relator u Lidera – pułapki

Talent Connectedness  u Lidera – pułapki

Talent Connectedness (Współzależność) to mistrz szukania sensu w bezsensie. Jego siłą jest widzenie powiązań, tam gdzie nikt inny ich nie widzi. Talent ten potrafi znaleźć znaczenie we wszystkim co się dzieje. Niesie to ogromną siłę budowania i rozwoju. Zobacz co wnosi lider z talentem Connectedness do zespołu oraz jakie są 3 największe zagrożenia, jakie ze sobą niesie.

Talent WOO u Lidera – pułapki

Talent Competition u Lidera – pułapki

Talent Competition (Rywalizacja) zyskał u nas tytuł “Mistrza F1”. Dlaczego? Jak mało kto potrafi z niesamowitą siłą osiągać coraz wyższe wyniki i zagrzewać innych do zwycięstwa. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach w jakie wpadają liderzy z talentem Competition.

Talent WOO u Lidera – pułapki

Talent Communication u Lidera – pułapki

Talent Communication (Komunikacja) zyskał u nas tytuł “Mistrza monologu dyskusji”. Dlaczego? Jak mało kto potrafi mówić bez końca nie upewniając się, czy jego rozmówcy jeszcze oddychają. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach w jakie wpadają liderzy z talentem Communication.

Talent Consistency u Lidera – pułapki

Talent Belief u Lidera – pułapki

Talent Belief zapewnia stabilność i niezmienność fundamentalnych wartości. Szczególnie w obecnych czasach zmienności i niepewności, siła tego talentu pozwala utrzymać zespołowi obrany kierunek. Pomaga podążać za tym w co wierzy, niezależnie od siły zmian.

Talent Arranger u Lidera – pułapki

Talent Arranger u Lidera – pułapki

Talent Arranger jest mistrzem multitaskingu i ogarniania chaosu. Jego wysoka elastyczność w działaniu sprawia, że wszystkie elementy zaczynają się łączyć i działać niczym w dobrze naoliwionej maszynie. Dzięki temu organizuje i osiąga maksymalną efektywność. Przeczytaj o 3 najczęstszych pułapkach tego talentu.

Talent Strategic u Lidera – pułapki

Talent Analytical u Lidera – pułapki

Talent Analytical zyskał u nas status “Mistrza beznamiętnej komunikacji”. Dlaczego? Jak żaden inny talent, potrafi zachować chłodną głowę i nie daje się ponieść emocjom, gdy trzeba podyskutować o sednie problemu. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach talentu Analityk.

Talent Relator u Lidera – pułapki

Talent Adaptability u Lidera – pułapki

Adaptacja, to talent na wagę złota w tak zmieniającym się świecie, jaki nas otacza. Dlaczego? Bo Adaptability jak żaden inny talent potrafi być i działać Tu i Teraz.
Przeczytaj o ogromnej sile i 3 najczęstszych pułapkach talentu Adaptability.

Talent Activator u Lidera – pułapki

Talent Activator u Lidera – pułapki

Talent Activator zyskał tytuł “Mistrza skoków na głęboką wodę bez przygotowania”. Dlaczego? Bo jego droga do liderowania jest bardzo wyboista, pełna prób i błędów w trakcie działania. Choć odwagi nie można mu odmówić. Przeczytaj o 3 najczęstszych pułapkach Aktywatora.

Talent Responsibility u Lidera – pułapki

Talent Achiever u Lidera – pułapki

Talent Achiver zyskał u nas tytuł „Mistrza to-do listy o tunelowym spojrzeniu”. Dlaczego? Bo jego droga do osiągnięcia mistrzostwa w liderowaniu jest usłana długą listą pułapek, więc trzeba mieć w sobie sporo „can do” i szerszą perspektywę aby sobie pomóc. Przeczytaj o 3 najgroźniejszych pułapkach Achivera.

Ciemne strony Talentów Gallupa

Ciemne strony Talentów Gallupa

“Czy praca na mocnych stronach Gallupa naprawdę jest taka różowa?” Podobne wątpliwości często wywołują sceptycyzm u naszych Klientów. Otóż bywa też ciemniej, a nawet mrocznie i trudno. Jednak tym bardziej warto. Zapraszam do poznania ciemniejszej i równie fascynującej strony talentów Gallupa.

Mądra komunikacja – Test 5 pytań dla Managera

Mądra komunikacja – Test 5 pytań dla Managera

W świecie przesycenia informacyjnego, skrolowania treści, zadaniowości i pośpiechu łatwo się pogubić. W organizacjach, wymiar komunikacyjny i jego efektywność, staje się jeszcze ważniejszym kluczem do wzrostu skuteczności całej organizacji. Wszystkiemu, jak zawsze, winien jest manager.

Team Building – 7 powodów, dla których warto wybrać Gallupa.

Team Building – 7 powodów, dla których warto wybrać Gallupa.

W czasach post-pandemicznych wszystkim nam brakuje relacji, integracji i trochę funu. W artykule dowiesz się, jak można połączyć przyjemne z użytecznym, wykorzystując do tego podejście Gallupa. Pokażę Ci, jak możesz mądrze przygotować się do integracji z Gallupem, aby maksymalnie wydobyć potencjał tego narzędzia.

Siła “Dlaczego”. Inspiruj – nie przekonuj.

Siła “Dlaczego”. Inspiruj – nie przekonuj.

To co robisz i jak to robisz jest ważne. Natomiast dotarcie do tego, dlaczego to robisz jest obietnicą szczęścia. Motor naszego działania, bazowa motywacja musi być świadoma, tak by mądrze decydować o tym w co inwestujemy naszą energię oraz jak to robimy.

Co tracisz nie skupiając się na mocnych stronach Twojego zespołu? 

Co tracisz nie skupiając się na mocnych stronach Twojego zespołu? 

Zamknij oczy i wyobraź sobie takie miejsce pracy, w którym pracownicy są podejrzanie zadowoleni, zmotywowani, i jeszcze chce im się chcieć. Ilość pozytywnych interakcji jest wprost proporcjonalnie wysoka do dochodów firmy. Konfliktów jest niewiele, za to dużo więcej jest konstruktywnej współpracy i wzajemnego zrozumienia. Podoba Ci się taka wizja? To właśnie tracisz, nie skupiając się na mocnych stronach Twojego zespołu.

Talent WOO u Lidera – pułapki

Talent Command u Lidera – pułapki

Talent Command zyskał u nas tytuł “Mistrza niemożliwego”. Dlaczego? Jak mało który talent potrafi przejąć kontrolę i sprawić, że niemożliwe staje się możliwe. Przeczytaj o ogromnej sile tego talentu i 3 najczęstszych pułapkach, które się z nim wiążą.

4 filary kultury organizacji – uprość myślenie i działaj mądrze

4 filary kultury organizacji – uprość myślenie i działaj mądrze

Porzuć myślenie o tym, jaką kulturę chcesz mieć w swojej firmie – o jakiej marzysz i widzisz w przyszłości. Najważniejsza jest bowiem świadomość, jaką kulturę tworzysz tu i teraz. A tworzysz ją każdym, choćby najmniejszym działaniem. Dlatego niezbędna jest mądra tego regulacja. Jak to robić, by tworzyć zdrową rzeczywistość biznesową?

Zapisz się do naszego newslettera!

Żeby móc wzrastać i odpowiednio kształtować swój rozwój potrzebujesz informacji dobrej jakości. Chcemy Ci ją dostarczyć w jak najlepszej formie.